لودسل و انواع آن

لودسل چیست؟

باسکول‌ها از اجزای متنوعی تشکیل شده‌اند. این اجزا شامل پلتفرم، لودسل، فونداسیون، جعبه تقسیم، نمایشگر (اندیکاتور) و پرینتر‌ می‌باشد.

لودسل (Load Cell) یک قطعه یا سنسور الکترونیکی است که به آن حسگر وزنی نیز گفته‌ می‌شود و می‌تواند به توزین اجسام کمک شایانی نماید. به عبارت دیگر، کار اصلی در سنجش وزن کالاهای مختلف توسط باسکول، به عهده این قطعه‌ می‌باشد. در واقع لودسل باسکول یک حسگر آنالوگ است که در ساختار باسکول تعبیه شده و طرز کار آن به این صورت است که فشارهای وارد شده بر سطح کفی باسکول و ترازو را به دقت اندازه‌گیری کرده و آن را به نمایشگر انتقال‌ می‌دهد تا از طریق آن بتوان از وزن کالاها اطلاع پیدا کرد.

لودسل در باسکول های جاده‌ای

در باسکول جاده‌ای بسته به ظرفیت و نوع باسکول از تعداد متفاوتی لودسل باسکول استفاده می‌شود. به طور مثال،  معمولاً برای باسکول ۵۰ تنی یا باسکول کامیون‌کش از ۴ لودسل، برای  باسکول ۶۰ تنی یا باسکول ‌‌تریلی‌کش از ۶ یا ۸ لودسل و برای باسکول دامپ‌‌تراک با توجه به ابعاد و تناژ باسکول جاده‌ای از ۱۲ یا ۱۶ لودسل استفاده می‌شود. نگهداری و توجه به سلامت هر یک از این لودسل‌ها امری اجتناب ناپذیر است که‌ می‌تواند اثری مستقیم بر دقت و صحت عملکرد سیستم باسکول جاده‌ای داشته باشد.

ظرفیت لودسل

هر لودسل باسکول دارای مشخصاتی مانند كلاس‌های ارائه شده‌ می‌باشد. كلاس هر لودسل در حقیقت نشان دهنده‌ی موارد مختلفی از جمله دقت لودسل، ظرفیت توزین آن و تعدد بخش‌های تقسیم شده است. ظرفیت لودسل‌های مختلف به صورت لودسل با ظرفیت 30 تن، لودسل با ظرفیت 10 تن، لودسل با ظرفیت 5 تن، لودسل با ظرفیت 2 تن، لودسل با ظرفیت‌های یک تن، لودسل با ظرفیت 500 کیلوگرم و غیره‌ می‌باشد.

انواع لودسل

لودسل‌ها دارای شکل ظاهری متفاوتی هستند و‌ می‌توانند کارایی‌های متفاوتی نیز داشته باشند، از جمله لودسل تک پایه، لودسل فشاری، لودسل کششی، لودسل خمشی، لودسل خمشی دو طرفه، لودسل اس S زمیک چین معروف به لودسل باسکول آویز برای جرثقیل‌ها و انواع دیگر.

خرید لودسل

آیتم‌های مـهمی در مقـایسه قابـلیـت‌های یك لـودسل باسکول وجـود دارد مانند: حد ایـمـن بـار الكتریكی، حداكثر بار ایمن مكانیكی، محدوده دمای تصحیح شده، بازه درجه‌ی حرارت كاری، گستره درجه‌ی حرارت انبار، بازه‌ی ولتاژ ورودی، حداقل مقدار قابل سنجش لودسل، مقاومت اهمی ورودی و خروجی و غیره. 

به منظور خرید لودسل باسکول مناسب باید به این موارد توجه داشت:

  1. تعیین وزن محصولات با دقت مناسب
  2. دارا بودن قالب دیجیتالی
  3. دارا بودن تکنولوژی‌های به روز و پیشرفته
  4. داشتن حسگر بسیار پیشرفته با دقت بالا
  5. قابل استفاده برای باسکول‌هایی با ظرفیت‌ها و تناژهای گوناگون

تعمیر لودسل اصولی است؟

قطعه لودسل در کلمه و به شکل غیر تخصصی معنای سلول وزنی می‌دهد که در واقع نوعی حسگر الکترونیکی برای توزین می‌باشد که در سیستم

بیشتر »

تعمیر باسکول تریلی کش

باسکول ها جزء ابزار های اندازه گیری وزن بار هایی سنگین و بسیار سنگین محسوب می‌شوند که عملکردی مشابه ترازو داشته ولی در ابعادی بزرگ

بیشتر »

موارد استاندارد باسکول 50 تن

باسکولی که در شرایط تغییر بار و میزان بالای توزین بار نیاز به استاندارد سازی نداشته باشد، باسکول خوب و استانداردی است که به منظور

بیشتر »

دیدگاهتان را بنویسید