تعمیر لودسل اصولی است؟

قطعه لودسل در کلمه و به شکل غیر تخصصی معنای سلول وزنی می‌دهد که در واقع نوعی حسگر الکترونیکی برای توزین می‌باشد که در سیستم های اندازه گیری وزن کاربرد دارد. حسگر وزنی که با عنوان لودسل به کار می‌رود، مطابق تغییرات ایجاد شده در بار های الکتریکی و میزان فشار ورودی، وزن محصول را به نمایشگر الکترونیکی انتقال می‌دهد.

انواع مختلفی از لودسل ها

مشخصات هر لودسل تحت عنوان کلاس های بیان شده است.این کلاس های لودسل؛ موارد مختلفی مانند دقت لودسل، میزان ظرفیت توزین و بخش های تقسیم شده آن را شامل می‌شود. کیفیت به کار رفته در تولید و دقت توزین در لودسل های معتبر، دارای استاندارد های مختلفی مانند OIML می‌باشند. از این رو تعیین وزن به وسیله لودسل هایی که از این استاندارد برخوردار نیستند، چندان مورد اعتماد نیست.

برای مقایسه قابلیت های یک لودسل معیار های مختلفی وجود دارد.شامل مواردی مانند حد مجازی برای بار الکتریکی، بیش ترین میزان بار مکانیکی که ایمن باشد، بازه ای تصحیح شده برای دما، محدوده درجه حرارت کاری و موجود در انبار، گستره ولتاژ وارد شده، کم ترین مقدار قابل اندازه گیری لودسل، میزان مقاومت اهمی وارد شده و خارج شده و موارد با اهمیت دیگر می‌باشد.

 

نکات مهم هنگام انتخاب لودسل

۱) لودسل های مناسبی را بر اساس عملکرد و وضعیت محیطی که باسکول نصب خواهد شد، انتخاب کنید.

۲) در زمان انتخاب لودسل ها، ظرفیت مناسبی را انتخاب کنید.

۳) وضعیت اقلیم محیط نصب باسکول مانند وزش باد، انبساط وانقباض، سیم کشی ها و شرایط اسیدی و قلیایی را نیز در هنگام خرید باسکول در نظر بگیرید.

۴) به منظور جلوگیری از ثبت اضافه بار، طراحی مناسب لودسل ها را نیز در نظر داشته باشید.

۵) تحت عنوان دامی از قطعاتی در ابعاد لودسل ها هنگام نصب باسکول ها استفاده کنید تا در زمان شروع فعالیت، لودسل های خریداری شده را جایگزین کنید.

۶) حفاظت و رعایت نکات هنگام انتقال لودسل ها

۷) از پیچ هایی استاندارد و در تعدادی مطابق استاندارد تعیین شده از طرف شرکت تولید کننده در لودسل ها به کار گرفته شود.

۸) اطمینان یافتن از تراز و مسطح بودن سطحی که قرار است روی آن لودسل نصب گردد، ضرورت دارد. 

۹) از جانکشن باکسی استاندارد و با کیفیت بالا استفاده کنید.

نگهداری از لودسل ها و نکات ایمنی

۱ ) لودسل باسکول ها از قطعات مکانیکی ای تشکیل شده اند که توجه به نظافت و روان بودن کفشک ها و ماتینگ ها در قسمت نگهدارنده های بالا و پایین الزامی است.

۲) در محیط هایی پر تردد مانند دامداری ها، کارخانه های شن و ماسه و بتن که امکان ریزش بار بر روی لودسل باسکول و اطراف آن وجود دارد، از ریزش و انباشت گل و لای جلوگیری کنید.

۳) جهت رعایت امور نظافت، باید از محیط زیرین باسکول به صورت منظم بازدید صورت بگیرد.

۴) از اعمال ضربه هایی جانبی به صفحه باسکول جاده ای بپرهیزید.

۵) به منظور جلوگیری از بروز آسیب به کابل های لودسل در برابر جوندگان، از این کابل ها حفاظت کنید.

۶) لودسل های باسکول جاده ای را در روز های پایانی هر فصل از سال و شرایط محیطی ویژه ای مانند زلزله، سیل و .. به صورت مداوم بررسی کنید.

۷) از ورود فشار وزنی بیش تر از ظرفیت قابل تحمل دستگاه خودداری کنید.

۸) از ورود ولتاژ بیش تر از اندازه به لودسل باسکول جاده ای امتناع کنید.

۹) از کوتاهی کابل های لودسل باسکول خودداری به عمل آورید.

۱۰) به منظور عدم تاثیر دما بر لودسل ها، اقدامات حافظتی لازم بایستی صورت بگیرد.

۱۱) از عدم قطع شدن، له شدن و بریدگی کابل لودسل ها مطمئن شوید.

۱۲) به منظور جلوگیری از انباشت پسماند ها و ضایعات در اطراف محل باسکول نصب شده، رعایت نکاتی مهم ضروری است.

۱۳) انجام کنترل وزنی سه کله و پایه های باسکول به صورت دوره ای الزامی است.

رعایت نکات هنگام خرید و نکات لازم در ارتباط با حفاظت از لودسل ها باعث شده خرابی باسکول به دلیل استهلاک قطعه لودسل به تاخیر افتاده و به نگهداری لودسل ها نیز کمک خواهد کرد.

دلیل تعمیر لودسل ها

لودسل ها، از با اهمیت ترین اجزای به کار رفته در ساختار باسکول ها هستند که مطابق ولتاژ، تغییراتی که از فشار وزن وارد شده را حس و به نمایشگر منتقل می‌کنند و بدین ترتیب توزین بار مورد نظر به آسانی به دست میاید. یکی از عمده ترین دلایل خرابی باسکول می‌تواند صدمات وارد شده به لودسل ها باشد که به طور حتم نیاز به تعمیر پیدا خواهید کرد، زیرا عدم وجود لودسل ها و نقص در عملکرد آن ها با عدم انجام فرآیند توزین همراه است.

لودسل ها از اهمیتی برخوردار هستند که قابل چشم پوشی نیست و لودسل هایی که در تولیدات شرکت پند کاسپین مورد استفاده قرار می‌گیرند، از کیفیتی فوق العاده و شهرتی جهانی برخوردار هستند. جنس لودسل های به کار گرفته شده در این باسکول ها از آلومینیوم ضد زنگ بوده که با بروز خرابی در لودسل ها می‌توانید با برقراری ارتباط با شرکت پند کاسپین، نسبت به تعمیر باسکول پند اقدام کنید و از مزایای خدمات ویژه این شرکت در تعمیرات بهره مند شوید. بازدهی بالا در کسب وکار شما وابسته به کیفیت بالا و صحت عملکرد ترازو یا باسکول خریداری شده می‌باشد که از طریق استفاده از مدرن ترین محصولات این اهم اتفاق می‌افتد. علاوه بر این، سرویس های به موقع و شیوه نگهداری نیز در این موضوع بسیار تاثیر گذار است.

خدمات نگهداری باسکول جاده ای 

شما می‌توانید جهت درخواست خدمات نگهداری باسکول جاده ای از متخصصین سرویس باسکول استفاده کنید. لطفاً جهت سفارش خدمات باسکول با ما تماس بگیرید.

‫5/5 ‫(1 نظر)
تعمیر باسکول جاده ای
خرید باسکول

معیارهای مهم خرید باسکول برای خرید باسکول نکاتی مانند موارد

دیدگاهتان را بنویسید