استاندارد باسکول تریلی کش شامل چه مواردی است؟

باسکول ۶۰ تنی مخصوص تریلی‌های بزرگ استفاده می‌شود و برای توزین وسایل نقلیه سنگین تولید شده است ، در این مقاله با موارد استاندارد باسکول تریلی کش آشنا میشویم. باسکول تریلی کش یکی از انواع باسکول جاده ای برای توزین وسایل نقلیه سنگین می‌باشد، که برای اندازه گیری وزن وسایل نقلیه تا ظرفیت ۶۰ تن مورد استفاده قرار می‌گیرد. این باسکول در جاده ها، کارخانه، مشاغل صنعتی بزرگ و امثال مشابه کاربرد دارد و شاید در مرکز بارگیری و باربری های سرتا سر کشور نیز مورد استفاده قرار گیرد. در زمان وزن کشی، وسیله نقلیه خالی یا دارای بار باید مستقر و بدون حرکت بر روی باسکول قرار گیرد و عملیات توزین محصول صورت بگیرد.

باسکول جاده ای نوع دیجیتالی از ترازو ها می‌باشد که با طراحی به شکل پل و قرارگیری وسیله نقلیه می‌تواند به عمل توزین بپردازد که در آن مواد اولیه ای مانند فلز، بتن و یا ترکیبی از فلز و بتن مورد استفاده قرار گرفته است. در حقیقت نصاب باسکول نوعی سختار مکانیکی قرار گرفته بر روی فوندانسیونی بتنی را نصب می‌کند. طراحی باسکول دیجیتال از نوع جاده ای در دو مدل ثابت و قابل حمل صورت می‌گیرد و در دو نوع هم سطح با زمین یا بالا تر از آن نیز قابل ساخت می‌باشد.

در باسکول جاده ای، استفاده از لودسل های کششی آنالوگ مناسب تر است زیرا از اتصالات و مقاومت زیادی در مقابل نیرو های خارجی برخوردار است که با مشکلات کم تری مواجه است؛ چرا که اتصالات و قطعات جوشی زیاد به کار رفته در باسکول کششی دیجیتال می‌تواند با بروز مشکلاتی در محیط های داخل و خارج باسکول همراه باشد که برطرف کردن این معضلات با صرف زمان و هزینه بالایی همراه خواهد بود.

 

استاندارد باسکول تریلی کش

به منظور کسب اطمینان از درستی کارکرد باسکول های پند و میزان بالای دقت آن، تنظیم معیار مشخصی به منظور سنجش آن و مورد آزمون قرار دادن همه باسکول های پند بر اساس معیار های تعیین شده الزامی است.

در ایران این آزمون در اداره استاندارد برای کالیبره باسکول های جاده ای پند انجام می‌پذیرد و برای تمامی مشاغل و صاحبان شرکت که از باسکول جاده ای پند استفاده می‌نمایند ضروری می‌باشد که از سازمان ملی استاندارد گواهی صحت عملکرد باسکول را دریافت بنمایند. کالیبره باسکول جاده ای پند یک امر مهم و ضروری برای باسکول دیجیتال پند می‌باشد که تضمینی برای صحت کارکرد و دقت باسکول در توزین وسایل نقلیه جاده ای می‌باشد.

نحوه کالیبراسیون باسکول تریلی کش

نکته‌ مهم در کسب گواهی استاندارد این است که اگر به یک علت جزئی از باسکول جاده ای که در فعالیت وزن کشی تداخل دارد برای نمونه لودسل و اندیکاتور، نیاز به تعمیر و تعویض داشته باشند؛ شرکت ها و مشاغل دارای باسکول مسئول اجرای مجدد رویه کالیبراسیون باسکول و کسب گواهی استاندارد می‌باشند. به طور کلی ۳ روش معمول در کالیبراسیون باسکول و کسب گواهی استاندارد در ایران رایج است.

برای یافتن اطمینان از صحت عملکرد باسکول جاده ای، ضروری است معیار هایی مشخص جهت بررسی آن تعیین و طبق معیار های تعیین شده تمامی باسکول ها آزمایش شوند. این نوع ازآزمون ها در ایران به وسیله اداره ملی استاندارد ایران برای کالیبره کردن تمامی باسکول ها انجام می‌شود و مشاغلی که از باسکول استفاده می نمایند، لازم می‌باشد با رجوع به سازمان ملی استاندارد گواهی صحت کارکرد توزین باسکول پند را دریافت نمایند.

1)تست دوره ای استاندارد باسکول

در روش اول که تحت عنوان تست دوره ‌ای نام گرفته است، اداراه استاندارد مطابق لیست صاحبین باسکول جاده ای و مطابق تاریخ های از قبل تعیین شده اقدام به تست باسکول نصب شده می‌کند و پس از تست دقیق باسکول اقدام به صدور گواهی استاندارد می‌کند. مطابق قوانین اداره استاندارد ملی،‌ کالیبره با وزن تعیین شده بیست و یک تنی بر روی باسکول جاده ای قرار گرفته و در ارائه وزن با خطای حداکثری ±۵ کیلوگرم، باسکول گواهی استاندارد را دریافت می نمایند و در صورت نمایش خطا های بیش تر این باسکول مردود می‌گردد.

2) تست اختیاری صحت کارکرد باسکول

روش ۲؛ تست صحت عملکرد به عهده مشتری، هنگامی است که مالک باسکول جاده ای شخصاً با سازمان استاندارد تماس گرفته و مانند روش ۱ اداره ملی استاندارد مطابق زمان تعیین شده به مکان باسکول مراجعه می‌نماید و اقدام به ارزیابی کالیبراسیون باسکول جاده ای و اعطای مجوز استاندارد می‌نماید.

3) دریافت استاندارد باسکول تریلی کش به وسیله شرکت پند کاسپین

روش ۳ که درست ترین روش برای دریافت گواهی استاندارد می‌باشد، اقدام مشتری به وسیله شرکتی مانند شرکت سرویس باسکول برای کالیبراسیون باسکول می‌باشد. شرکت و مشاغل صاحب باسکول با شرکت سرویس باسکول تماس گرفته و در واحد خدمات پس از فروش پیش ‌فاکتور را برای کالیبراسیون در اختیار مشتری قرار می‌دهند. سپس با واریز مبلغ به حساب اداره ملی استاندارد، شرکت سرویس باسکول اقدام به ثبت نام در سامانه ملی استاندارد می‌نماید و پیگیری‌ مورد لازم را برای تاریخ کالیبراسیون صورت می‌گیرد. در تاریخ مشخص شده نماینده‌ شرکت باسکول پند به همراه نماینده سازمان ملی استاندارد در محل باسکول حضور می‌یابند و درصورت بروز خطای بیشتر از ±۵ کیلوگرم به طور همزمان مشکل را برطرف می‌نمایند تا گواهی استاندارد باسکول جاده ای برای شرکت دارای باسکول صادر گردد. باید به این امر توجه داشت مراحل کالیبراسیون و اقدام های لازم برای باسکول هایی که برای اولین بار نصب می‌شوند به طور خودکار به وسیله شرکت سرویس باسکول انجام می‌شود و در انتها باید ذکر بنماییم برای کالیبراسیون باسکول جاده ای از ۲ ارابه و بیست و یک تن وزنه دارای استاندارد و تجهیزات جانبی استفاده می‌گردد.

خدمات نگهداری باسکول جاده ای 

شما می‌توانید جهت درخواست خدمات نگهداری باسکول جاده ای از متخصصین سرویس باسکول استفاده کنید. لطفاً جهت سفارش خدمات باسکول با ما تماس بگیرید.

‫0/5 ‫(0 نظر)
تعمیر باسکول جاده ای
خرید باسکول

معیارهای مهم خرید باسکول برای خرید باسکول نکاتی مانند موارد

دیدگاهتان را بنویسید