تعمیر باسکول تریلی کش

باسکول ها جزء ابزار های اندازه گیری وزن بار هایی سنگین و بسیار سنگین محسوب می‌شوند که عملکردی مشابه ترازو داشته ولی در ابعادی بزرگ تر که از سه بخش اصلی اندیکاتور، لودسل ها و سازه باسکول ساخته شده است که این اجزاء به صورت مشترک در تمام باسکول ها یکسان بوده اند. تمامی این بخش ها نیاز به تعمیر و یا سرویس های دوره ای دارند، که در این مقاله به تعمیر باسکول تریلی کش میپردازیم.

تعمیر باسکول تریلی کش؛ باسکولی با ظرفیت 60 تن

باسکول های جاده ای، باسکول هایی بسیار بزرگ می‌باشند که با نصب در زمین به اندازه گیری وزن بار خودرو ها و انواع کامیون ها می‌پردازند که از ظرفیت ۸ تا ۱۲۰ تن برخوردار می‌باشند.

 نوعی از باسکول های جاده ای که به منظور تعیین مقدار بار اضافی خودرو وکامیون ها در جاده قرار گرفته اند، از مقاومت و دوام بسیار بالایی برخوردار بوده که دارای طول عمر بالایی هستند، باسکول تریلی کش بوده که باسکول جاده ای با ظرفیت ۶۰ تن می‌باشد. توزین صورت گرفته به واسطه این باسکول ۶۰ تنی توسط اندیکاتور به ثبت رسیده و جهت انجام مراحل قانونی فیش توزین محصول تحویل مشتری داده خواهد شد.

 این باسکول ها از کاربرد گسترده ای در صنعت برخوردار هستند که در آموزش کار با باسکول دیجیتال، گفته شده است وزن تریلی ها در قبل و بعد بارگیری اندازه گیری شده و وزن بار نهایی از تفاوت این دو داده آماری به دست خواهد آمد. پرداخت هزینه حمل بار بر اساس وزن بار تحویل گرفته شده به دست می‌آید که مطابق عملیات توزین صورت گرفته در مبداء و مقصد، مشخص می‌گردد. در مورد اختلاف وزن های زیاد راننده کامیون جریمه شده و متخلف محسوب می‌شود که البته مطابق قانون به نوع بار وابسته بوده و در مورد بار های میوه و تره بار صادق نمی‌باشد. تعمیرات باسکول 60 تنی و تامین قطعات یدکی آن در ایران توسط متخصصین با تجربه شرکت پند کاسپین صورت می‌گیرد و می‌توانید با ثبت درخواست نسبت به سرویس باسکول اقدام کنید.

انواع مختلف باسکول ها

به طور کلی باسکول ها در ۳ دسته قرار می‌گیرند که شامل باسکول بتنی، بتن فلزی و تماما فلزی می‌شود. نوع دیگر باسکول ها، تریلی کش یا باسکول ۶۰ تنی بوده که به منظور توزین تریلی ومقدار بار آن ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. از جنبه های قیمت، فضای قابل اشغال، شرایط محیط اطراف، ثابت یا متحرک بودن باسکول و نوع کاربرد آن شامل انواع مختلفی از باسکول ها می‌شود.

تعمیر و تامین قطعه های یدکی در انواع باسکول های جاده ای و تریلی کش

تعمیر باسکول پند در مدل تریلی کش با ظرفیت ۶۰ تن توسط کارشناسان و متخصصین با تجربه این محصول صورت گرفته و برای خرید قطعات یدکی و برخورداری از خدمات تعویض آن که از ویژگی های پند کاسپین می‌باشد، می‌توانید بهره مند شوید. این آسان ترین شیوه برای دریافت خدمات بوده که شما در هر نقطه ای از کشور با تکمیل فرم درخواست می‌توانید از تخصص تیم با تجربه پند کاسپین کمک بگیرید. استهلاک قطعات و استفاده از آن ها در طولانی مدت کاملا طبیعی بوده و نیاز به خدمات سرویس باسکول نیز احساس می‌شود، اما در تجهیزات صنعتی نوع نگهداری از دستگاه و قطعات به کار رفته در آن نیز برای به تعویق انداختن این خرابی ها و مشکلات تاثیر گذار است.

نگهداری از باسکول تریلی کش و نقش آن در عدم نیاز به تعمیرات زود هنگام

به صورت کلی می‌توان گفت حفاظت و نگهداری از باسکول های جاده ای مانند باسکول ۶۰ تنی در بازه زمانی طولانی وابسته به رعایت اصول ایمنی و حفاظت از دستگاه بعد از نصب و راه اندازی آن می‌باشد. در نظر داشته باشید که در صورت عدم پیروی و رعایت نکته های ایمنی و حفاظت از باسکول باعث کاهش طول عمر باسکول ها خواهید شد. رعایت این نکات ایمنی باعث می‌شود در جلوگیری از استهلاک زود هنگام باسکول های جاده ای نقش موثری را ایفا کنید. با رعایت این موارد می‌توانید به صورت حداکثری از دسنگاه خود استفاده کرده و کم تر به تعمیرات باسکول 60 تنی خود نیاز پیدا خواهید کرد.

۱) نظافت فضای میانی پلتفرم و دیواره باسکول های جاده ای یا رمپ های ورودی و خروجی به صورت دائم و خارج سازی مواد زائد از این فضا

۲) نظافت فضای زیرین و اطراف باسکول های جاده ای در زمان حداکثر ۳ ماه و به شکل منظم در واحد های صنعتی دارای ریزش بار هایی مثل شن و ماسه، گل و لای و فضولات دامی و در واحد های دارای ریزش حداقل بار، افزایش این بازه زمانی به ۶ ماه

۳) جلوگیری از انباشت مواد زائد موجود در محیط لودسل ها و صفحه توزین به منظور تاثیر مستقیم در توزین و امکان نقص در نمایش اعداد

۴) خودداری از اتصال انبر جوشکاری با صفحه توزین باسکول جهت کاهش تعمیرات باسکول 60 تنی در بازه زمانی طولانی

۵) به کار گیری وسایل و موادی مناسب جهت نظافت باسکول ها و عدم اعمال ضربه و فشار به لودسل ها و کابل های لودسل

۶) تعبیه تمهیدات پیشگیری کننده باسکول های جاده ای

۷) نصب سرعت گیر در حد فاصل های 1 متری از بخش خروجی و ورودی باسکول های تریلی کش

۸) نصب گارد هایی محافظ در بخش های ابتدایی و انتهایی باسکول های تریلی کش به منظور عدم دور گرفتن وسیله نقلیه روی باسکول

۹) استفاده از تابلو جهت نمایش مشخصه های باسکول از قبیل حداکثر ظرفیت قابل تحمل، حداکثر سرعت و ابعاد آن

۱۰) عدم قرار گیری فشار های کابل قوی در محدوده باسکول تریلی کش

۱۱) اقدام به رنگ آمیزی در صورت عدم وجود رنگ بر روی بدنه دستگاه

خدمات نگهداری باسکول جاده ای 

شما می‌توانید جهت درخواست خدمات نگهداری باسکول جاده ای از متخصصین سرویس باسکول استفاده کنید. لطفاً جهت سفارش خدمات باسکول با ما تماس بگیرید.

‫5/5
تعمیر باسکول جاده ای
خرید باسکول

معیارهای مهم خرید باسکول برای خرید باسکول نکاتی مانند موارد

دیدگاهتان را بنویسید