آیا سیستم توزین مخزن قابل تعمیر است؟

در ابتدا بایستی پرسش سیستم توزین چیست را بدین گونه پاسخ دهیم که سیستم توزین مخزن به عنوان نوعی از سیستم های توزین به منظور کنترل ورودی و خروجی انواعی ازمخزن ها به صورت دقیق مورد استفاده قرار گرفته و تمام محصولات نگهداری شده در مخزن از طریق این سیستم قابلیت توزین و کنترل دارند. همچنین در این سیستم تعریف فرمول های ترکیب مواد امکان پذیر می‌باشد. یک سیستم توزین مخزن مانند باسکول دیجیتال از بخش های اصلی لودسل، جانکشن باکس و نمایشگر وزن تشکیل شده است.

به بیانی ساده، انواع مخزن، تانکر، مخلوط کننده ها و.. که تحت عنوان مخزن شناسایی شده اند و وزن کردن آن ها ضرورت دارد، توزین مخزن محسوب می‌شود. دستیابی به یک سیستم توزین با دقت بالا که از قابلیت های تعمیر، حفاظت و کارکردی خوب برخوردار است. از اصول مهم در رده های سامانه های توزین، اطلاع از چگونگی به کارگیری سیستم است که در برگزیدن لودسل دقیق مطابق سیستم موثر می‌باشد. بر اساس وضعیت محیطی مخزن قرار گرفته، مدل و نوع مخزن به کار رفته، وزن مخزن، تعداد پایه های استفاده شده، ظرفیت مخازن و .. که از اصول اساسی مرتبط با فرآیند توزین مخزن ها می‌باشد، امکان توزینی دقیق و موثر نیز وجود دارد.

توزین مخازن از موارد پر کاربرد در صنایع می‌باشد که به دلیل قرار دهی امکاناتی در اختیار صنعتگران، روز به روز به طرفداران آن افزوده می‌شود. وظیفه این سیستم به صورت کلی کنترل دقیق مواد ورودی و محصولات تولید شده به عنوان خروجی است. این سیستم به ارزیابی و مورد تست قرار دادن وزن مخازن می‌پردازد که بعد از توزین مخزن و ذخایر آن به صورت دقیق و کنترل شده، در نهایت اطلاعات به دست آمده ازتوزین به مدار کنترل ارسال خواهد شد. در صورت کم بودن وزن مخزن به همراه ذخایر آن به میزان کم تر از حد تعیین شده آن، سیستم امکان وارد شدن ذخایر جدید را به مخزن صادر می‌کند. در صورت بیش تر بودن وزن مخزن از حد تعیین شده، سیستم اجازه خروج مواد ذخیره شده را صادر می‌کند و بدین ترتیب کنترل و بررسی وضعیت ورود و خروج مواد به راحتی امکان پذیر است.

نقش سیستم های توزین مخزن در صنعت

لودسل‌ها دارای شکل ظاهری متفاوتی هستند و‌ می‌توانند کارایی‌های متفاوتی نیز داشته باشند، از جمله لودسل تک پایه، لودسل فشاری، از کاربرد سیستم های توزین مخزن در صنعت آگاه شدید و دریافتید که کاربرد آن در کنار باسکول های صنعتی سبب شده روزانه به دامنه کاربری آن افزوده گردد. این سیستم ها از نقش تعیین وزن مخزن ها و کنترل آن ها برخوردار هستند که در صنعت های گوناگونی از قبیل مخزن های شیر، مخزن های گاز به صورت مایع، سوخت ها، نفت و فرآورده های آن، سیمان، فولاد، سرب، روی، سنگ آهن و .. کاربرد دارند.

مشخصه های سیستم اندازه گیری وزن

۱ ) تعیین میزان موجودی هر مخزن: از مهم ترین قابلیت هایی که در سیستم توزین مخازن وجود دارد، مشخص کردن میزان موجودی هر مخزن است.

۲) میزان بسیار بالای دقت: از ویژگی های دیگر آن دقت بسیار بالایی است که به کار رفته و به صورت کلی سنسور های به کار گرفته شده در این تجهیزات ضمن برخورداری از میزان دقت بالا، شامل خطای بسیار کمی می‌شود.

۳) نمایش وزن مخزن به صورت آنی: این ویژگی سبب اطلاع دقیق از وزن مواد ورودی و خروجی شده است و کارکرد سیستم را مورد ارزیابی قرار می‌دهدکه از ویژگی های دیگر این مشخصه، جلوگیری از بالا رفتن میزان وزن مواد موجود در مخزن به شکل ناگهانی و وقوع حوادث جبران ناپذیری است که تا حد زیادی ممکن است رخ دهد.

۴) فرستادن اطلاعات به مدار بررسی موجود در بخش های ورودی و خروجی: همانطور که می‌دانید لودسل ها به ارزیابی وزن مخزن پرداخته و نسبت به ارسال نتایج کسب شده اقدام می‌کنند. همچنین مدار های کنترلی هم با توجه به حدود تعیین شده مجاز از طریق اپراتور به ورود یا خروج مواد به کار رفته در مخزن اقدام می‌کنند، بنابراین ارسال اطلاعات به مدار های کنترلی از ویژگی های دیگر سیستم توزین مخازن می‌باشد.

۵) امکان فرستادن اطلاعات جهت بررسی وضعیت به اتاق فرمان: ضمن ارسال اطلاعات به دریچه های ورودی و خروجی به صورت لحظه ای، به صورت کلی سیستم های توزین مخزن از کاربرد ارسال اطلاعات مربوط به وزن مصالح وجود داشته در مخزن ها به اتاق فرمان برخوردارند.

۶) برخورداری از طول عمر بالا: طول عمر بالای دستگاه های تولید شده از مهم ترین ویژگی های تجهیزات صنعتی مانند باسکول دیجیتال و سیستم های توزین مخازن محسوب می‌شود. به صورت کلی طراحی و ساخت سیستم های توزین به گونه ای است که دارای قابلیت تحمل وزن مواد موجود درون خود باشد و از هم گسستگی نیز رخ ندهد. طراحی دستگاه های مکانیکی و الکترومکانیکی سیستم اندازه گیری وزن مخزن ها براساس به روز ترین تکنولوژ های دنیا باعث شده از کم ترین آسیب دیدگی برخوردار باشند. بدین ترتیب داشتن طول عمری بالا و برخورداری از کم ترین هزینه های تعمیرات از مزیت های این دستگاه به حساب می‌آید.

۷) به کارگیری پایه هایی به خصوص در سیستم اندازه گیری وزن: در نگهداری مخزن ها و نصب لودسل های این نوع از سیستم های توزین به صورت عمده از پایه های مخصوصی استفاده می‌شود که علاوه بر بالا بردن میزان عملکرد سیستم، از مقاومتی بسیار مناسب برخوردار است.

تعمیر سیستم توزین مخزن یا تعویض قطعه

یکی از نکاتی که باید هنگام خرید از شرکتهای سازنده باسکول، توجه کنید؛ تعمیر پذیری سیستم های توزین می‌باشد که مصرف کنندگان باید به این نکته دقت کنند. شرکت باسکول پند کاسپین یکی از شرکت های معتبر در این زمینه می باشد.شما می‌توانید از خدمات شرکت سرویس باسکول برخوردار شوید و با ثبت فرم، درخواستی به منظور اعزام نیرو به محل قرار گیری سیستم توزین مخزن برای تعمیر سیستم یا تعویض قطعات موجود در آن دهید.

خدمات نگهداری باسکول جاده ای 

شما می‌توانید جهت درخواست خدمات نگهداری باسکول جاده ای از متخصصین سرویس باسکول استفاده کنید. لطفاً جهت سفارش خدمات باسکول با ما تماس بگیرید.

‫0/5 ‫(0 نظر)
تعمیر باسکول جاده ای
خرید باسکول

معیارهای مهم خرید باسکول برای خرید باسکول نکاتی مانند موارد

دیدگاهتان را بنویسید