نکات تعمیر یا تعویض لودسل باسکول تریلی کش

از اصولی ترین مواردی که بایستی بعد از خرید دستگاه های توزین در طول بازه های زمانی تعیین شده ای اتفاق بیفتد، استاندارد کالیبراسیون باسکول و ترازو ها می‌باشد. جهت کسب اطمینان از دقت توزین و عملکرد صحیح باسکول، تدوین معیار هایی مشخص الزامی است که سنجش تمام باسکول ها بر اساس همان معیار ها صورت گیرد. سنجش و آزمون کالیبره باسکول ها در ایران به وسیله سازمان استاندارد انجام می‌گیرد و در تمام مشاغلی که مالین باسکول هستند، مراجعه به این سازمان به منظور کسب گواهی عملکرد صحیح باسکول ها در فرآیند توزین ضروری است. اما تعمیر یا تعویض لودسل باسکول تریلی کش یک موضوع مهم است که در این مقاله به آن میپردازیم.

 

نحوه کالیبراسیون باسکول جاده ای 

روش کالیبراسیون باسکول دیجیتال به دو صورت انجام می‌شود که مطابق معیار های از پیش تعیین شده است، اما به معنای انجام دو روش مجزا نیست، بلکه کالیبره باسکول های دیجیتالی از دو طریق با یک روش صورت می‌گیرد. دارندگان باسکول با مراجعه به مراکزی که دارای فعالیت سنجش عملکرد صحیح باسکول ها می‌باشند، برای باسکول های خود در انواع باسکول های کوچک، باسکولت یا انواعی از باسکول ها با قابلیت جا به جایی درخواست تست داده و به منظور صدور گواهی، به سنجش سیستم توزین با معیار های تعیین شده می‌پردازند. در صورت وجود خطا در عملکرد لودسل ها، این قطعه را تنظیم کرده و نسبت به بر طرف سازی عیوب آن اقدام می‌کنند. با رفع عیب بروز یافته در سیستم و تنظیم به صورت مجدد، صدور گواهی صورت می‌گیرد.

 

اصولا به دلیل کاربرد باسکول ها، ابعاددبزرگی که دارند و جا به جایی سخت این دستگاه ها یا عدم جا به جایی بعضی از این باسکول ها، با ثبت درخواست دارندگان باسکول، کارشناسان با ابزار های ویژه ای در محل حاضر شده و نسبت به استاندارد کالیبراسیون باسکول اقدام می‌کنند. برای مثال باسکول های جاده ای به دلیل توزین اجسام بسیار سنگین و تحمل فشار زیاد وارده بر باسکول، نیاز به اجرای فوندانسیون دارد. از این رو بایستی زمین زیرین باسکول از استقامت و سختی مناسبی برخوردار باشد تا بتواند در برابر این فشار مقاومت کند و فاقد تاثیر در کارکرد و محاسبات صحیح باسکول باشد. با گذر از اجرای مرحله فوندانسیون، نوبت کار گذاری لودسل ها و صفحه های توزین است که همه این مراحل در ۱۰ روز به طول می‌انجامد و اساسا امکان جا به جایی این مدل از باسکول ها وجود ندارد، همچنین روش کالیبراسیون باسکول دیجیتال از نوع جاده ای بایستی در محل نصب آن صورت گیرد. معیار های اجرایی برای باسکول ها کاملا یکسان می‌باشد با این تفاوت که اجرای کالیبره برای باسکول های فوق سنگین توسط ابزار و وزنه های سنگین صورت می‌گیرد.

 

دستگاه هایی که به منظور کالیبره باسکول مورد استفاده قرار می‌گیرند، در دو مدل ثابت و سیار ساخته شده است. نوع ثابت این تجهیزات در آزمایشگاه های شرکت کالیبراسیون باسکول و سازمان استاندارد وجود داشته و در صورت مراجعه افراد یا آوردن باسکول و ترازو، گواهی مورد نظر صادر می‌شود. همچنین برای باسکول هایی که قابلت جابه جایی آن ها سخت یا غیر ممکن است، به دلیل بر هم خوردن تراز سیستم، بهتر است از مدل سیار که قابل جا به جایی می‌باشد استفاده کرد. یکی از نکاتی که باید هنگام خرید از شرکتهای سازنده باسکول، توجه کنید؛ وجود گواهی کالیبراسیون از موسسه های استاندارد می‌باشد که مصرف کنندگان باید به این نکته دقت کنند.

و اما سوال   اصلی تعمیر یا تعویض لودسل باسکول تریلی کش؟

کالیبراسیون باسکول های پند 

انجام کالیبره باسکول های پند، بایستی در حضور کارشناسان شرکت پند کاسپین انجام شود و انجام این فرآیند توسط مشتری عملا غیر ممکن است. انجام پروسه استاندارد کالیبراسیون باسکول به تجربه کافی و آشنایی با قطعات و دارا بودن دستگاهی تحت عنوان پروگرامر  نیاز دارد که عدم وجود این دستگاه در اختیار مردم به صورت عمومی باعث شده این کار تنها از عهده کارشناسان برآید.

به جز برخی مدل های جدید، در بیش تر انواع سیستم های توزین شرکت پند کاسپین، روش کالیبراسیون باسکول دیجیتال بدین صورت است که با فشردن دکمه عدد 3 بر روی دستگاه و نگه داشتن آن می‌توانید باسکول را روشن کنید و با ظاهر شدن صفحه نمایشگر با استفاده از صفحه کلید  می‌توانید عدد ظرفیت باسکول خریداری شده را وارد کنید، برای مثال در باسکول ۲۰۰ کیلوگرمی عدد ظرفیت را ۲۰۰ وارد می‌کنید. به منظور تنظیم صحیح باسکول ها کافی است در مرحله بعد به اندازه ظرفیت سیستم خود، بر روی سینی باسکول وزنه های استاندارد کالیبراسیونی را قرار دهید.

با تهیه سنگ کالیبره و قرار گیری آن بر روی سینی با فشردن دکمه X و سپس علامت منها می‌توانید عددی ۵ رقمی که بر روی نمایشگر ظاهر شده است را مشاهده کنید. حال چیپست آی سی ایپرام که به عنوان حافظه جانبی   ای برای باسکول می‌باشد، از درگاه قرار گرفته بر روی برد دستگاه که بر روی علمک دستگاه قرار دارد برداشته و وارد شیار مخصوص سیستم پروگرامر کنید و با ایجاد تغییر در وضعیت اهرم شیار که به حالت عمودی است بایستی عدد ۵ رقمی را در پروگرامر وارد کنید. حتما در ورود عدد صحیح دقت کنید، زیرا عدم صحیح بودن عدد سبب می‌شود چیپست آی سی سوخته و در نتیجه باسکول یا ترازو از کار بیفتد، که تنها راه حل آن تعویض آی سی می‌باشد. با ورود عدد ۵ رقمی به صورت صحیح، عدد به صورت اتوماتیک در پروگرامر ثبت می‌شود که با جدا سازی آی سی از شیار پروگرامر می‌توانید آن را به جای قبلی خود برگردانید. این روش کالیبراسیون باسکول دیجیتال، در ترازو های شرکت پند نیز قابل اجرا است اما جهت تنظیم کالیبره سیستم توزین؛ وجود یک فرد با تجربه الزامی است. سرویس باسکول تمامی خدمات مرتبط به تعمیرات، استانداردسازی و کالیبراسیون را انجام میدهد.

خدمات نگهداری باسکول جاده ای 

شما می‌توانید جهت درخواست خدمات نگهداری باسکول جاده ای از متخصصین سرویس باسکول استفاده کنید. لطفاً جهت سفارش خدمات باسکول با ما تماس بگیرید.

‫0/5 ‫(0 نظر)
تعمیر باسکول جاده ای
خرید باسکول

معیارهای مهم خرید باسکول برای خرید باسکول نکاتی مانند موارد

دیدگاهتان را بنویسید