نکات تعمیر یا تعویض لودسل باسکول کامیون کش

در باسکول های جاده ای، واحد های اندازه گیری در وزن های مختلفی به کار رفته است که لودسل نام دارند. لودسل ها در زیر صفحه باسکول قرار گرفته که هر کدام وزن مشخصی را به ثبت می‌رسانند. فشار وارده از لاستیک های کامیون بر روی صفحه باسکول وارد می‌شود که در ناحیه های مختلف باسکولی این فشار تقسیم شده و انتقال فشار وارد شده از صفحه توزین به لودسل های زیرین صورت می‌گیرد. شناسایی این فشار وارده بر اساس وزن بار قرار گرفته بر روی صفحه توسط لودسل ها صورت گرفته و در نهایت وزن شناسایی شده بر روی اندیکاتور نمایش داده می‌شود. اما تعمیر یا تعویض لودسل باسکول کامیون کش یک موضوع مهم است که در این مقاله به آن میپردازیم.

لودسل های به کار گرفته شده در باسکول کامیون کش

حداکثر وزن قابل نمایش در باسکول، به لودسل های آن بستگی داشته که هر لودسل قابلیت تحمل وزن مشخصی را داشته و قرارگیری وزن بیش تر از مقدار تعیین شده می‌تواند خرابی باسکول را به همراه داشته باشد. برای توزین وزن بیش تر توسط باسکول ها، به تغییر در تعداد و مدل لودسل ها نیاز داریم.

انواع متفاوت لودسل ها

لودسل ها از مشخصه هایی تحت عنوان کلاس های ارائه شده برخوردار می‌باشد که این کلاس در هر لودسل نشان دهنده موارد متعددی از جمله دقت، ظرفیت توزین و میزان تقسیم بندی های مختلف می‌باشد. لودسل هایی که دارای اعتبار هستند، از استاندارد های بین المللی ای مانند OIMIL برخوردار هستند که نشان از کیفیت بالا در ساخت و دقت توزین دارد، از این رو سنجش وزن از طریق لودسل های غیر استاندارد، غیر قابل اعتماد است.

در مقیاس قابلیت های موجود در یک لودسل بایستی مواردی مانند محدوده ایمنی بار الکتریکی، بیش ترین میزان بار الکتریکی ایمن، گستره دمای صحیح شده، محدوده درجه دمایی کاری، محدوده درجه ای حرارت انبار، گستره ولتاژ وارد شده، کم ترین میزان قابل سنجش در لودسل، میزان مقاومت اهمی وارد شده و خارج شده و سایر مواردی که از اهمیت برخوردارند، حائز اهمیت است.

شروط لازم جهت انتخاب حسگر وزنی یا لودسل ها

۱) سنجش لودسل ها مطابق عملکرد و شروط محیط نصب باسکول جهت انتخاب لودسل ها می‌تواند در سرویس باسکول در بازه های زمانی طولانی تر نقش داشته باشد.

۲) در نظر گرفتن ظرفیت صحیحی برای لودسل ها

۳) توجه به شرایط اقلیم تاثیر گذار در دقت باسکول ها که شامل مواردی مانند وزش باد، اصطکاک در سطح، انبساط و انقباض، سیم کشی ها و شرایط اسیدی و قلیایی و .. است.

۴) به منظور عدم اضافه باری، برخورداری لودسل خریداری شده از طراحی ای مناسب ضرورت دارد. 

۵) از قطعات دامی که هم سایز لودسل ها می‌باشند در زمان نصب باسکول استفاده کنید و در زمان استفاده لودسل مورد نظر را جایگزین کنید.

۶) حمل و نگهداری از لودسل ها به شیوه ای صحیح

۷) به کارگیری پیچ هایی استاندارد و مطابق مقدار اعلام شده از طرف تولید کننده باسکول

۸) کسب اطمینان از تراز و داشتن سطحی صاف در محل نصب لودسل

۹) به کارگیری جانکشن باکسی استاندارد که از کیفیت بالا برخوردار است.

شروط لازم جهت نگهداری از سنسور های وزنی

توصیه می‌کنیم جهت حفاظت از لودسل ها، افزایش میزان طول عمر این سنسور ها و به تاخیر افتادن نکات تعمیر یا تعویض لودسل باسکول کامیون کش از موارد زیر پیشروی کنید.

۱) عدم اعمال نیرو های ضربه ای

۲) بررسی لودسل های به کار رفت در باسکول، خصوصا در آخر فصول سال و ویژگی های خاص محیطی مثل زلزله، سیل، صاعقه و..

۳) بررسی لودسل و قطعه های متصل به آن از نظر سلامت فیزیکی

۴) خودداری از اندازه گیری وزنی بیش تر از ظرفیت تعیین شده برای لودسل ها

۵) پرداختن به حفاظت فیزیکی لودسل ها

۶) مراقبت از کابل های اتصالی به لودسل ها در مقابل ویژگی های محیط و در امان ماندن از جویده شدن توسط جانوران

۷) خودداری از انتقال لودسل ها به همراه کابل آن نیز سبب می‌شود نیاز باسکول به تعمیر را کم تر کند.

۸) عدم کوتاه کردن کابل های لودسل می تواند در تاخیر زمان تعمیر باسکول پند به دلیل نقص پیش آمده در لودسل ها موثر باشد.

۹) خودداری از ورود بیش تر از حد ولتاژ ورودی به دستگاه از موارد دیگری است که رعایت آن ضرورت دارد.

۱۰) توصیه می‌کنیم از به کارگیری لودسل ها در دمایی غیر استاندارد، امتناع به عمل آورید.

۱۱) مراقبت از لودسل ها به منظور عدم انباشت پسماند ها، آب و ضایعاتی مختلف در اطراف محل قرار گیری و نصب لودسل را جدی بگیرید.

تعمیر یا تعویض لودسل ها

رعایت نکات گفته شده در زمان خرید لودسل ها و هنگام به کارگیری آن ها به منظور حفاظت شما را در عدم خرابی باسکول، در زود هنگام کمک می‌کند. اما خاصیت قطعات به کار رفته در باسکول ها به گونه ای است که در صورت رعایت تمامی نکات گفته شده به مرور زمان دچار استهلاک و فرسودگی می‌شوند که شما نیازمند تعمیر لودسل باسکول خود بوده و می توانید برای تعمیرات و دریافت خدمات دیگر به مهارت تیم مجرب پند کاسپین و کیفیت بالای قطعات به کار رفته اعتماد کنید و از این خدمات با مزایای بالایی بهره مند شوید.

خدمات نگهداری باسکول جاده ای 

شما می‌توانید جهت درخواست خدمات نگهداری باسکول جاده ای از متخصصین سرویس باسکول استفاده کنید. لطفاً جهت سفارش خدمات باسکول با ما تماس بگیرید.

‫0/5 ‫(0 نظر)
تعمیر باسکول جاده ای
خرید باسکول

معیارهای مهم خرید باسکول برای خرید باسکول نکاتی مانند موارد

دیدگاهتان را بنویسید