طراحی و تولید جک پالت توزین دار که وسیله ای پر کاربرد در حمل و نقل و جا به جایی بار های متنوعی در فضا های کسب و کار کوچک نظیر فروشگاه، انبار، داروخانه و یا فضا های کسب و کاری بزرگ از قبیل کارخانه ها و کارگاه ها در مدل های گوناگون و با نوع خاص کاربری صورت گرفته است.

جک پالت

درباره جک پالت

جک پالت ها نوعی از ابزار های صنعتی هستند که به منظور انتقال و بالا بردن بار هایی در وزن های سنگین مورد استفاده قرار می‌گیرند، به دلیل کاربرد اصلی این وسیله در بلند کردن و جا به جایی پالت به صورت دستی، تحت این عنوان نام گذاری شده اند. در کسب و کار هایی که در دسته صنعت قرار گرفته اند، به منظور ساخت محصولاتی در ابعاد کوچک تا متوسط اغلب از نوعی بسته بندی عمومی استفاده می شود.

در ساخت پالت به کار گیری سایز استاندارد باعث شده که در کارخانه های مختلف بسته بندی هایی که در انبار داری، نقل و انتقالات به ویژه حمل و نقل به صورت کانتینری مورد استفاده قرار می‌گیرند از طول و عرضی یکسان و مطابق استاندارد های لازم برخوردار باشند که اقدامی به کار گرفته شده برای بخشیدن نظم به موارد انبار داری و حمل و نقل است. حال با قرار گیری بار ها، محصولات اولیه قابل مصرف و محصولات تولید شده صنعتی بر روی پالت، نیازمندی به ابزاری که قابلیت جا به جایی پالت را به سادگی داشته باشد، کاملا احساس می‌شود.  اصولا ماشین مورد استفاده در حمل و نقل پالت ها، لیفتراک است اما در فضا های محدود که امکان ورود به لیفتراک ها در آن نیست یا نیازمند جا به جایی های مختصر می‌باشید بایستی از ابزار دیگری بهره گرفت که جک پالت نام دارد.

درباره جک پالت توزین دار

جک پالت در انواع دستی، رول بر، قیچی و برقی ساخته شده است که یکی دیگر از انواع آن جک پالت ترازودار می‌باشد که جهت توزین بار بر روی شاخک ها به کار گرفته می‌شود. نوع توزین دار جک پالت ها در دو مدل پرینتر دار و بدون پرینتر است که از چاپگر اتصال یافته به جک پالت می‌توانید نسبت به دریافت رسید وزن بار اندازه گیری شده اقدام کنید. ضمن اینکه این نوع از جک پالت ها شامل صفحه نمایشی دیجیتال یا آنالوگ هستند که دارای قابلیت نشان دادن وزن بار توزین شده بر روی شاخک این دستگاه هستند.

ساختار و اجزای سازنده جک پالت توزین دار

جک پالت ترازودار از یک سامانه جک پیستونی یا روغنی ساخته شده است که به منظور انتقال اجسام به بالا و پایین به کار گرفته می‌شود. البته در این دستگاه نوعی پیستون با ابعادی کوچک و قدرتمند به کار گرفته شده است که از طریق پمپ هوا به شکل دستی قابلیت فعال شدن دارد و از قدرتی با توان جا به جایی اجسام سنگین تا حدود 3 تن برخوردار می‌باشد. در این دستگاه نوعی پمپ هوا قرار گرفته است که در جک پالت با فشردن هوا به درون پیستون، به تامین قدرت لازم پرداخته و این قدرت را به واسطه یک قفل تنظیم هوا قرار گرفته بر روی دسته و با قرار گیری در اختیار اپراتور، به فضای درونی پیستون وارد می‌کند. مطابق ارتفاع درخواست شده از طرف اپراتور، با مقدار فشار تامین شده به واسطه بالا و پایین کردن دسته جک به صورت مداوم تامین شده و با بالا بردن میزان هوای فشرده درون پیستون می‌توانید میزان ارتفاع را افزایش دهید. با خرید جک پالت توزین دار، شاهد قفل تنظیم فشاری بر روی دسته این دستگاه خواهید بود که برای کاهش ارتفاع کاربرد دارد.

۱) اهرمی بالا برنده که فرمان جک پالت بوده و تحت عنوان دسته جک پالت توزین دار شناخته شده است.

۲) در بخش زیرین دسته و قسمت جلویی جک پالت نوعی محفظه قرار گرفته است که برای قرار گیری پمپ هیدرولیک بالا برنده درون آن کاربرد دارد.

۳) در بخش جلویی جک پالت دو چرخ بزرگ قرار گرفته است که از قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه ای و فرمان پذیری بالا برخوردار است.

۴) شاسی هرمی شکلی در بخش جلویی بدنه جک پالت ترازودار واقع شده است که نقش اتصال شاخک ها و اجزای دیگر دستگاه را ایفا می‌نماید.

۵) شاخک های به کار رفته در جک پالت

۶) در انتهای هر شاخک تقریبا چهار چرخ به صورت دو جفتی در کنار یکیدیگر قرار گرفته است.

مشخصه های جک پالت با کیفیت در هنگام خرید

ورق های به کار گرفته شده در جک پالت ترازودار، بایستی از ضخامت 4 میلی متری و استحکام خوبی برخوردار باشد.

چرخ های جک پالت بایستی از جنس فلز به همراه روکش پلی اورتان باشند که با صدایی کم تر و روان بودن بیش تری همراه است.

وجود گریس خور در بخش های چرخ، پمپ و قسمت های لولایی جک پالت ترازودار برای حفظ گریس در زمان بیش تر

دسترسی راحت به پمپ هیدرولیک جهت تعمیرات که ممکن است اتفاق بیفتد.

کاربرد استفاده از جک پالت توزین دار

دارای قدرت پذیرش فرمان با سرعتی بالا، امکان استفاده در محیط هایی به ابعاد بسیار کوچک، قابلیت چرخش درجا، عدم آلودگی های صوتی و هوایی، عدم احتیاج به شارژر یا نیروی برق برای کار، دارای میزان حجمی کم در هنگام عدم استفاده، سادگی در عملکرد دستگاه، خرابی به صورت محدود و توقف کم از مزیت های این دستگاه بوده که سبب پیشی گرفتن نسبت به رقبا شده است.

خدمات نگهداری باسکول جاده ای 

شما می‌توانید جهت درخواست خدمات نگهداری باسکول جاده ای از متخصصین سرویس باسکول استفاده کنید. لطفاً جهت سفارش خدمات باسکول با ما تماس بگیرید.

‫5/5 ‫(1 نظر)