همه چیز درباره فرغون توزین دار

این نوع فرغون های توزین دار از نقش گسترده ای در مرغداری ها، کارگاه های پرورش دام، کارخانه ها، ساختمان های نیمه کاره و .. برخوردارند.فرغون باسکول دار وسیله ای است که دو نقش فرغون و باسکول را ایفا می‌نماید، بدین صورت که به منظور تولید فرغون توزین دار از نوعی لگن و لودسل استفاده شده است که نسل جدید فرغون های باسکول دار به علت لودسل هایی که دارند در عمل توزین از کاربرد بالایی برخوردار هستند.

برای مشاهده تمامی کاربرد های فرغون توزین دار میتوانید مقاله کاربرد های فرغون دیجیتال را مطالعه فرمایید.

تعریف فرغون توزین دار

این فرغون شامل ۲ کاربرد حمل ونقل بار و توزین آن به صورت همزمان می‌باشد که ساخت فرغون باسکول دار به صورتی است که سهولت بالای به کار گیری آن ها را مشاهده خواهید کرد. استفاده از اهرم در فرغون توزین دار سبب شده جا به جایی آن ساده تر بوده و احتیاجی به نیروی زیاد برای حمل و نقل نباشد. خرید باسکول های فرغونی با توجه به کاربردی که دارند باید صورت گیرد زیرا نوع آن ها از طریق نقشی که دارند، مشخص می‌گردد. برای مثال به دلیل اهمیت زیادی که دقت توزین دانه ها در مرغداری ها دارند، بایستی فرغون دیجیتال مرغداری را با دقت بالا خریداری کنید.

انواعی از فرغون دارای قابلیت توزین

فرغون های دیجیتالی از لحاظ تعداد چرخ ها، میزان ظرفیت لگن، جنس به کار رفته در بدنه و دقت نمایشگر متنوع هستند که لگن به کار رفته در فرغون باسکول دار دیجیتال از اهمیت بالایی برخوردار است. اندازه این لگن بیانگر میزان ظرفیت دستگاه برای توزین می‌باشد؛ بنابراین اولین عامل در انتخاب این فرغون ها، ظرفیت دستگاه است. به دلیل کاربرد لودسل در توزین حداکثر میزان ظرفیت لگن، این قطعه بسته به میزان ظرفیت لگن دستگاه به کار می‌رود. پس نوع دستگاه بر اساس میزان ظرفیت لگن و لودسل آن مختلف می‌باشد. یکی دیگر از عوامل مهم در ساخت فرغون باسکول دار با قابلیت توزین، جنس بدنه است.

 برای مثال فرغون دیجیتال قابل استفاده در کارخانه های تولید محصولات غذایی بایستی از خاصیت ضد زنگی برخوردار باشد تا بدون بروز عیب در دستگاه بتواند به آسانی ضد عفونی شود. همچنین برای استفاده از این دستگاه در پروژه های ساختمانی به منظور تحمل اجسام سخت و امکان حمل ونقل آن ها از بدنه ای فولادی جهت تولید به کار گرفته می‌شود.

قیمت فرغون دیجیتال

در تجهیزات صنعتی تعیین قیمت ها بر اساس نوع آن می‌باشد که این قاعده از فرغون های توزین دار نیز جدایی ناپذیر است. همه قطعه های به کار رفته در تولید این باسکول فرغونی از تاثیر مستقیمی در قیمت باسکول فرغونی برخوردار است. بنابراین هر چه میزان ظرفیت دستگاه بالا تر بوده، جنس بدنه به کار رفته بهتر باشد و میزان دقت نمایشگر به کار رفته در دستگاه بالا تر باشد، طبعا با افزایش قیمت فرغون های دیجیتال همراه خواهد بود. شرکت پند کاسپین یکی از معتبرترین شرکت های تولید کننده باسکول در ایران می باشد.

فرغون توزین دار در کدام مراکز قابل استفاده است؟

کاربرد اصلی و گسترده این فرغون ها در صنایع دامپروری و کارگاه های مرغداری است که فرغون های دیجیتالی در این دو صنعت به طور تخصصی قابل تقسیم به انواع مختلف می‌باشند. همچنین با افزایش طیف کاربرد این دستگاه در میان متقاضیان؛ شاهد به کار گیری فرغون باسکول دار دیجیتال در مراکز پرورش ماهی، مرکز های پرورش پرندگان، کارخانه ها و مرکز های وابسته به تولید خوراک دام و طیور و محل پرورش گوسفندان نیز هستیم.

اجزای اصلی سازنده فرغون دیجیتال

الف) پلتفرم سازه که همان بدنه اصلی به کار رفته هنگام ساخت فرغون باسکول دار می‌باشد.

ب) لودسل ها که حسگر هایی وزنی جهت تعیین وزن و انتقال اطلاعات توزین به نمایشگر ها می‌باشند. در فرغون های دیجیتالی اصولا از یک لودسل استفاده می‌شود.

ج) نمایشگر ها که به طور مداوم وزن بار را به اپراتور ها ارائه می‌دهند.

ساخت فرغون باسکول دار در کدام ظرفیت ها صورت می‌گیرد؟

طراحی و ساخت فرغون های توزین دار در ظرفیت های ۱۰۰ تا ۱۵۰۰ کیلوگرمی صورت گرفت و وارد بازار فروش تجهیزات صنعتی گردیده است. اصولا محدوده ظرفیتی ۲۰۰ تا ۵۰۰ کیلوگرمی این دستگاه از کاربرد و فروش بالایی برخوردار است. اما انتخاب فرغون باسکول دار دیجیتال بایستی مطابق با نیاز و حرفه شغلی شخص درخواست کننده صورت بگیرد و فعالیت شما، تعیین کننده ظرفیت دستگاه مورد نظر خواهد بود. بدین ترتیب انتخاب و خرید باسکول فرغونی دیجیتال بستگی به چند عامل داشته که یکی از این موارد سنجش عملکرد دستگاه در حرفه شما می‌باشد. بنابراین بر اساس کسب و کار خود میزان ظرفیت دستگاه در طیف کوچک تا بزرگ را تعیین کرده که کدام یک تامین کننده نیاز های شغلی شما خواهد بود. یکی دیگر از موارد در نظر گرفتن بودجه خواهد بود که در انتخاب این دستگاه بسیار تاثیر گذار است. برای مثال فرغون های دارای گنجایش کم تر، نسبتا از قیمت پایین تری برخوردار هستند.

مزایای فرغون دیجیتالی

امکان اندازه گیری وزن بار قرار گرفته با میزان دقتی بالا

حاوی صفحه ای نمایشگر از نوع دیجیتالی

طراحی دستگاه به صورت کاملا مهندسی شده و با رعایت به روز ترین اصول استانداردی

قابلیت حرکت روان و با سرعت زیاد که نیازمند اعمال کم ترین نیروی وارده از جانب شخص می‌باشد.

ساخته شده از چهار چرخ با قدرتی بالا و دارای قابلیت گذر از سطوح مختلف

طراحی دستگاه فرغون باسکول دار دیجیتال مطابق ظرفیت ها و کاربرد های مختلفی صورت گرفته است.

دارای دربی جهت تخلیه آسان و کاسه ای با ضخامت زیاد که به منظور انتقال حجم بالای بار ها و پیشگیری از اتلاف بار در زمان جا به جایی قابل استفاده است.

 

خدمات نگهداری باسکول جاده ای 

شما می‌توانید جهت درخواست خدمات نگهداری باسکول جاده ای از متخصصین سرویس باسکول استفاده کنید. لطفاً جهت سفارش خدمات باسکول با ما تماس بگیرید.

‫0/5 ‫(0 نظر)
تعمیر باسکول جاده ای
خرید باسکول

معیارهای مهم خرید باسکول برای خرید باسکول نکاتی مانند موارد

دیدگاهتان را بنویسید