لودسل و انواع آن

لودسل چیست؟

باسکول‌ها از اجزای متنوعی تشکیل شده‌اند. این اجزا شامل پلتفرم، لـودسل، فونداسیون، جعبه تقسیم، نمایشگر (اندیکاتور) و پرینتر‌ می‌باشد.

لودسل (Load Cell) یک قطعه یا سنسور الکترونیکی است که به آن حسگر وزنی نیز گفته‌ می‌شود و می‌تواند به توزین اجسام کمک شایانی نماید. به عبارت دیگر، کار اصلی در سنجش وزن کالاهای مختلف توسط باسکول، به عهده این قطعه‌ می‌باشد. در واقع لودسل باسکول یک حسگر آنالوگ است که در ساختار باسکول تعبیه شده و طرز کار آن به این صورت است که فشارهای وارد شده بر سطح کفی باسکول و ترازو را به دقت اندازه‌گیری کرده و آن را به نمایشگر انتقال‌ می‌دهد تا از طریق آن بتوان از وزن کالاها اطلاع پیدا کرد.

لودسل(Load Cell) در باسکول های جاده‌ای

در باسکول جاده‌ای بسته به ظرفیت و نوع باسکول از تعداد متفاوتی لودسل باسکول استفاده می‌شود. به طور مثال،  معمولاً برای باسکول ۵۰ تنی یا باسکول کامیون‌کش از ۴ لـودسل، برای  باسکول ۶۰ تنی یا باسکول ‌‌تریلی‌کش از ۶ یا ۸ لودسل و برای باسکول دامپ‌‌تراک با توجه به ابعاد و تناژ باسکول جاده‌ای از ۱۲ یا ۱۶ لـودسل استفاده می‌شود. نگهداری و توجه به سلامت هر یک از این لـودسل‌ها امری اجتناب ناپذیر است که‌ می‌تواند اثری مستقیم بر دقت و صحت عملکرد سیستم باسکول جاده‌ای داشته باشد.

ظرفیت لودسل(Load Cell)

هر لودسل باسکول دارای مشخصاتی مانند كلاس‌های ارائه شده‌ می‌باشد. كلاس هر لودسل در حقیقت نشان دهنده‌ی موارد مختلفی از جمله دقت لـودسل، ظرفیت توزین آن و تعدد بخش‌های تقسیم شده است. ظرفیت لـودسل‌های مختلف به صورت لـودسل با ظرفیت 30 تن، لـودسل با ظرفیت 10 تن، لـودسل با ظرفیت 5 تن، لـودسل با ظرفیت 2 تن، لـودسل با ظرفیت‌های یک تن، لـودسل با ظرفیت 500 کیلوگرم و غیره‌ می‌باشد.

انواع لودسل(Load Cell)

لودسل‌ها دارای شکل ظاهری متفاوتی هستند و‌ می‌توانند کارایی‌های متفاوتی نیز داشته باشند، از جمله لـودسل تک پایه، لـودسل فشاری، لـودسل کششی، لـودسل خمشی، لـودسل خمشی دو طرفه، لـودسل اس S زمیک چین معروف به لـودسل باسکول آویز برای جرثقیل‌ها و انواع دیگر.

خرید لودسل(Load Cell)

آیتم‌های مـهمی در مقـایسه قابـلیـت‌های یك لــودسل باسکول وجـود دارد مانند: حد ایـمـن بـار الكتریكی، حداكثر بار ایمن مكانیكی، محدوده دمای تصحیح شده، بازه درجه‌ی حرارت كاری، گستره درجه‌ی حرارت انبار، بازه‌ی ولتاژ ورودی، حداقل مقدار قابل سنجش لـودسل، مقاومت اهمی ورودی و خروجی و غیره. 

به منظور خرید لودسل باسکول مناسب باید به این موارد توجه داشت:

 1. تعیین وزن محصولات با دقت مناسب
 2. دارا بودن قالب دیجیتالی
 3. دارا بودن تکنولوژی‌های به روز و پیشرفته
 4. داشتن حسگر بسیار پیشرفته با دقت بالا
 5. قابل استفاده برای باسکول‌هایی با ظرفیت‌ها و تناژهای گوناگون

خدمات نگهداری باسکول جاده ای 

شما می‌توانید جهت درخواست خدمات نگهداری باسکول جاده ای از متخصصین سرویس باسکول استفاده کنید. لطفاً جهت سفارش خدمات باسکول با ما تماس بگیرید.

‫5/5 ‫(1 نظر)
تعمیر باسکول جاده ای
خرید باسکول

معیارهای مهم خرید باسکول برای خرید باسکول نکاتی مانند موارد

این پست دارای 2 نظر است

 1. طهماسبی

  سلام روزتون بخیر
  من یه باسکول ۵۰تنی دارم که نهایت ظرفیت صفحه باسکول کامیون ۱۰چرخ می باشد می خوام اینو تبدیل به باسکول تریلی کش کنم ،مشکل من زمان تعطیلی هست که نمیتونم برا تغییر خیلی وقت بذارم ،کارشناسی دارید بیاد محل رو ببینند و نظر بدند تا در صورت امکان اجراییش کنیم.ممنونم.

  1. سرویس باسکول

   در این خصوص لطفا با شماره همراه درج شده در بخش تماس با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید