موارد استاندارد باسکول 50 تن

باسکولی که در شرایط تغییر بار و میزان بالای توزین بار نیاز به استاندارد سازی نداشته باشد، باسکول خوب و استانداردی است که به منظور توزین ایده آل کیفیت خوب بخش های لودسل، نمایشگر و فوندانسیون باسکول حائز اهمیت است. در این مقاله به موارد استاندارد باسکول 50 تن میپردازیم.

بعضی قسمت های سازنده باسکول 50 تن جاده ای مانند اندیکاتور از قبل به وسیله اداره استاندارد چک می‌شود. در ایران، کالیبره باسکول ها به صورت جزء به جزء صورت می‌گیرد و به دلیل استفاده از قطعاتی مانند اندیکاتور ها یا لودسل های به کار رفته، به منظور تنظیم باسکول پند چندان جای نگرانی نیست؛ زیرا علاوه بر اندیکاتور، از نوعی لودسل که دارای استاندارد بین المللی می‌باشد استفاده شده و پلتفرم باسکول کاملا مورد تایید استاندارد های اعلام شده از سوی سازمان علوم مهندسی می‌باشد که صحت کارکرد آن از دو جنبه علمی و محاسباتی ثابت شده است.

اما استفاده از قطعات باسکول مانند اندیکاتور، لودسل، جانکشن باکس و فونداسیون در بالا ترین کیفیت ها به تنهایی برای فرآیند دقیق توزین موثر نمی‌باشد و بروز هر گونه خطا در نصب می‌تواند با بروز خطا در دقت این فرآیند همراه باشد، بنابراین علاوه بر اجزاء بایستی به نکات لازم در هنگام نصب باسکول 50 تن جاده ای توجه کنید. توصیه ما به شما انتخاب شرکت سرویس باسکول می‌باشد چرا که علاوه بر استفاده از قطعات خوب در محصولات صنعتی، فروشگاهی و جاده ای خود، خدمات ویژه ای را برای مشتریان خود در هنگام نصب و بعد از آن در نظر گرفته است.

از نکاتی که بایستی هنگام نصب  باسکول 50 تن جاده ای، به آن توجه کنید شامل موارد زیر است:

1) ایجاد فضایی مناسب برای باسکول ها: در نظر داشته باشید که به کار گیری محیطی کافی برای قرار گیری باسکول الزامی می‌باشد و نیازی به فضایی جهت دور زدن وسیله نقلیه نیست. در حقیقت دستگاه به گونه ای نصب شود که وسیله نقلیه از یک طرف وارد و از طرف دیگر خارج شود.

2) ایجاد محیط مناسبی برای جرثقیل جهت پیاده کردن دستگاه: برای آن که صفحه باسکول برداشته شود و در جایی مناسب قرار گیرد به فضای مناسبی احتیاج دارد.

3) نوع و قدرت خاک در محل نصب باسکول: به منظور تحمل فشار وزن باسکول، دستگاه قرار گرفته بر روی باسکول و جلوگیری از ایجاد عواقب احتمالی، نوع خاک و زیر ساخت آن باید به خوبی رعایت شود.

4) ایجاد اتاقکی برای قرارگیری اندیکاتور و چاپگر باسکول: برای استفاده از اندیکاتور و چاپگر باسکول، اتاق جداگانه ای در فاصله نه چندان دور از باسکول بسازید و پس از عمل توزین از وزن محصول و .. صاحبین بار را مطلع کنید. در این اتاقک سیستم برق کشی تک فاز را به کار بگیرید و در صورت بروز نوسانات برقی می‌توانید از استابلایزر یا UPS استفاده کنید. توجه داشته باشید که از نصب باسکول در محیطی قابل انفجار یا خطرناک خودداری کنید.

5) عوامل جغرافیایی و شرایط آب و هوایی: در امر نصب باسکول ها بایستی تاثیر گذاری این عوامل را بر روی باسکول ها به حداقل برسانید، برای مثال در محیط هایی با امکان وزش باد شدید از بادگیر ها استفاده کنید یا در بخش هایی که احتمال تجمع برف بر روی صفحه باسکول در اثر بارش شدید برف وجود دارد می‌توانید حصار بسازید.

6) عدم استفاده از کابل های مناسب: کابل های فشار برق قوی می‌تواند از اثرات منفی بر لودسل، اندیکاتور و عملکرد توزین باسکول برخوردار باشد که علاوه بر بروز خطا در هنگام نمایش وزن با خرابی دستگاه نیز همراه است.

7) حفر چاه فاضلاب و چاه ارت مناسب به منظور خروج آب و مواد زائد: در گود برداری و زیر سازی باسکول چاه فاضلاب مناسب حفر شده و جهت جلوگیری از تجمع بار الکترونیکی بر روی لودسل و عدم سوختگی این قطعه می‌توانید چاه ارت مناسبی حفر کنید.

8) به کارگیری موانع و شبرنگ ها: به منظور جلوگیری از بروز آسیب در تجهیزات همراه باسکول ها مانند اتاقک و دیگر وسایل اطراف آن بهتر است از موانع یا شبرنگ هایی استفاده کنید که از بروز عواقب احتمالی خودداری کند.

علاوه بر این نکات، رعایت مقررات تعیین شده ای در نصب قطعه های باسکول نیز الزامی می‌باشد؛ برای مثال عدم قرار گیری لودسل ها به صورت قائم می‌تواند از ایراداتی باشد که با حذف جانکشن باکس متوجه آن خواهید شد.

الف) لودسل ها: منطقه نصب و کاربری لودسل ها از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا عملکرد لودسل ها تحت تاثیر این عوامل مانند شرایط دمایی قرار دارد. از عوامل مهم دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد، خروجی های لودسل ها به صورت یکسان است، بدین معنی که در ازای بار ثابت، میزان خروجی یکسانی داشته باشند. برای مثال در صورتی که لودسل خریداری شده به ازای 30 تن بار از خروجی 2 میلی ولت برخوردار است، نمونه همسان آن نیز باید به همین صورت عمل کند که در صورت بروز هر گونه خطا ملزم به استفاده مجدد از جانکشن باکس هستید.

ب) پلیت های زیرین به کار رفته در باسکول: از آن جایی که یکی از مهم ترین اجزای باسکول، فوندانسیون می‌باشد؛ در صورت صحت کارکرد هر یک از قطعات، ایراد اصلی از فوندانسیون بوده که مشتریان هنگام اجرا به خطا های بروز یافته توجهی نداشتند.  در ساخت سازه باسکول استفاده از بهترین مواد اولیه ضروری می‌باشد مانند میلگرد های با کیفیت و شن و ماسه مرغوب.

 

خدمات نگهداری باسکول جاده ای 

شما می‌توانید جهت درخواست خدمات نگهداری باسکول جاده ای از متخصصین سرویس باسکول استفاده کنید. لطفاً جهت سفارش خدمات باسکول با ما تماس بگیرید.

‫0/5 ‫(0 نظر)
تعمیر باسکول جاده ای
خرید باسکول

معیارهای مهم خرید باسکول برای خرید باسکول نکاتی مانند موارد

دیدگاهتان را بنویسید