باسکول 60 تنی، دستگاهی دیجیتالی است که طی شرایط تغییرات دمایی و توزین بار به صورت متعدد احتیاجی به استاندارد کالیبراسیون باسکول نداشته باشد و در ساخت آن باید تمام استاندارد های لازم رعایت شوند. اولین مورد از موارد استاندارد باسکول 60 تنی به اندیکاتور یا نمایشگر، بخش دوم حسگر های وزنی بوده که تحت عنوان لودسل ها می‌باشند و قسمت آخر نیز مرتبط به فوندانسیون باسکول است. در این مقاله به تمامی موارد استاندارد باسکول 60 تنی میپردازیم.

چه بخش هایی از باسکول جاده ای دیجیتال ۶۰ تن نیازمند استاندارد است؟

1 ) نمایشگر ها: قسمت هایی مانند اندیکاتور ها به منظور اجازه ورود به بازار، از طریق اداره استاندارد چک می‌شود و این تاییدیه استاندارد برای قطعات تولید داخلی و خارجی کاملا  ثابت است. کنترل اندیکاتور ها در ایران به صورت تک تک به واسطه اداره استاندارد صورت می‌گیرد، پس در مورد قطعه نمایش دهنده خیال مشتریان کاملا آسوده می‌باشد.

2) حسگر های وزنی: در استفاده از لودسل ها نیز شامل استاندارد های بین المللی بودن، از موارد ضروری است. شرکت سرویس باسکول نمایندگی انحصاری معتبر ترین برند های اروپایی لودسل ها را دارد.

3) سازه به کار رفته در باسکول: همچنین بخش مکانیکی باسکول ها که تحت عنوان پلاتفرم باسکول می‌باشد باید تمام استاندارد های علوم مهندسی از قبیل استاندارد بتن یا نوع آهن را رعایت کرده و تایید شود. همچنین از لحاظ علمی و محاسباتی نیز کاملا ثابت شده باشد که شکستگی یا ترک خوردگی صفحه را تقریبا به صفر برساند.

اما اگر تمام این قطعات به کار رفته در باسکول جاده ای با ظرفیت 60 تن از کیفیت خوبی برخوردار باشند، نمی‌توان به صورت کامل انتظار میزان بالای دقت در وزن کشی را داشت. در حقیقت اندیکاتور با وضوح بالا، کیفیت عالی در لودسل ها، ویژگی های مناسب در مقره ها، استفاده از جانکشن باکس هایی با خاصیت ضد رطوبت و سازه باسکول خوب نمی‌تواند به تنهایی استاندارد و ایده آل بودن یک باسکول را تایید کند. چرا که نصب باسکول 60 تنی نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است که بایستی توسط افراد ماهری صورت بگیرد، زیرا بروز هر گونه اشتباه در نصب باسکول می‌تواند دقت توزین را پایین آورده و با بروز خطا و نهایتا عدم استاندارد کالیبراسیون باسکول همراه خواهد بود.

بنابراین رعایت نکات زیر در مراحل نصب باسکول 60 تنی می‌تواند در کسب مجوز از اداره استاندارد تاثیر گذار باشد:

1 ) فضایی مناسب برای باسکول ها در نظر بگیرید.

2) جهت حمل جرثقیل و تخلیه تجهیزات دستگاه نیز محیط مناسبی را در نظر داشته باشید.

3) زیر ساخت خوب و با قدرتی را برای محل نصب باسکول در نظر داشته باشید.

4) تعبیه اتاقک به منظور قرار گیری اندیکاتور و چاپگر در فاصله کمی از باسکول نیز الزامی است.

5) شرایط اقلیمی محیط را در نظر بگیرید، از کابل های موثر بهره بگیرید، چاه فاضلاب و ارت مناسبی را حفر کنید و برای تجهیزات از شبرنگ ها و موانع استفاده کنید.

استاندارد کالیبراسیون باسکول طی 3 مرحله تحت عناوین تست اولیه، تست دوره ای و تست اختیاری صورت می‌گیرد.

نحوه آزمون باسکول جاده ای 60 تن به وسیله اداره استاندارد به شکل زیر می‌باشد.

آزمون ها طبق یک قانون کلی بایستی در ظرفیتی بیش تر از میزان بیشینه بار ساکنی که باسکول به طور عادی توزین می‌کند صورت بگیرند که طی مراحل زیر انجام می‌شود.

1 ) بازدید باسکول و کارکرد آن به صورت چشمی که شامل تنظیم صفر، قابلیت دستگاه نسبت به تغییرات کوچک ایجاد شده در بار و قابلیت تکرار نشاندهی فاقد بار می‌شود.

2) انجام آزمون های گوشه که به شکل قرار گیری بار هایی 10 تنی در هر نقطه ای از تکیه گاه صفحه توزین بار صورت می‌گیرد.

3) انجام وارسی صفر و آزمون هایی با بار افزایشی در بازه 0 تا 20 تنی.

4) انجام آزمون های مذکور با بار کاهشی.

5) قرار گیری بار مرده در دسترس شامل یدک و تریلر ها بر روی صفحه بار و تنظیم دقیق تا 20 تن.

6) انجام آزمون ها با بار های افزایشی در بازه 20 تا 40 تنی.

7) انجام همان آزمون ها با بار های کاهش یافته

8) تخلیه صفحه توزین از بار

9) وارسی صفر

10) با قرار گیری وزنه ها بر روی یدک، گزارش آزمون نیز ثبت و اعلام می‌شود.

همه این مراحل با به کارگیری وزنه های یک تنی و در بازه زمانی 3 ساعته طول می‌انجامد که این فرآیند نیازمند سرویس و تمیز کاری کامل باسکول 60 تنی می‌باشد که از اتلاف در زمان جلوگیری شود.

بازه زمانی انجام کالیبراسیون

عوامل مختلفی بر کمترین زمان برای فواصل اندازه گیری استاندارد دستگاه باسکول دیجیتال موثر است مانند

1 ) نوع دستگاه خریداری شده

2) توصیه سازنده باسکول، که از معتبر ترین برند های سازنده باسکول های جاده ای دیجیتال با ظرفیت 60 تن می‌توان شرکت پند کاسپین را نام برد.

3) پروسه اطلاعات کسب شده از سابقه های پیشین انجام استاندارد کالیبراسیون باسکول

4) سابقه های باسکول دیجیتال در تعمیرات و نوع نگهداری از دستگاه

5) بازه زمانی استفاده شده از دستگاه و تعداد استفاده از آن

6) طول عمر دستگاه

7) بروز تغییرات در شرایط محیطی ای مانند دما، رطوبت، ارتعاش های ایجاد شده و …

مکان انجام کالیبراسیون

کالیبراسیون باسکول ها می‌تواند در آزمایشگاه شرکت کالیبراسیون باسکول صورت گیرد یا در محل نصب باسکول انجام شود که انجام فرآیند در محل نصب، به دلیل جلوگیری از بروز آسیب، بهتر است.

خدمات نگهداری باسکول جاده ای 

شما می‌توانید جهت درخواست خدمات نگهداری باسکول جاده ای از متخصصین سرویس باسکول استفاده کنید. لطفاً جهت سفارش خدمات باسکول با ما تماس بگیرید.

‫0/5 ‫(0 نظر)