نرم افزار باسکول چه کاربردی دارد؟

خدمات باسکول جاده ای

باسکول جاده‌ای از بزرگترین،  بادوام ترین و صنعتی ترین انواع باسکول و دستگاه‌‌های توزین الکترونیک است که به منظور محاسبه وزن بار در خودروهای سبک و سنگین همچون کامیون‌‌ها، تریلرها، خاورها و واگن‌‌های باربری طراحی و تولید شده است. ظرفیت توزین در باسکول جاده‌ای از 7 تن (نیسان کش) شروع و تا 200 تن (توزین واگن قطار) ادامه پیدا می‌کند و می‌تواند تمام صنایع حمل و نقل و ریلی را در حوزه‌های کشاورزی، دامپروری، تولیدات صنعتی، گمرک‌ها، میادین میوه و تره بار، بنادر و غیره پوشش دهد. اگر این وسیله از متریال  با کیفیتی تولید شده باشد، در زمان‌‌های مناسب سرویس شود و کلیه خدمات باسکول جاده‌ای اعم از تعمیرات باسکول جاده‌ای و نگهداری آن به درستی صورت پذیرد،  طول عمر آن‌‌ها به بیش از بیست سال هم می‌رسد. از جمله خدمات باسکول جاده‌ای به منظور افزایش سلامت و طول عمر دستگاه می‌توان به بازدید‌های دوره‌ای، بررسی و کنترل عملکرد مناسب، بازدید برد‌های الکترونیکی، کتنرل لودسل‌ها و کانکتورهای باسکول، بررسی عملکرد اندیکاتور، بررسی صحت عملکرد نرم افزار باسکول، تعویض و به روز رسانی قطعات در صورت نیاز و کالیبراسیون آن اشاره داشت.

اجزای تشکیل دهنده باسکول جاده ای

باسکول جاده‌ای ساختار پیچیده‌تری نسبت به باسکول‌‌های صنعتی مورد استفاده در کارخانه‌‌ها و صنایع تولیدی دارد و فرایند نصب آن‌‌ها هم زمان بر است و می بایست بسیار دقیق و حساب شده صورت پذیرد. پلتفرم یا کفی صنعتی، لودسل، فونداسیون، جعبه تقسیم، نمایشگر (اندیکاتور)، پرینتر و نرم افزار باسکول اجزاء سخت افزاری و نرم افزاری تشکیل دهنده یک باسکول جاده‌ای هستند، که تعداد، نحوه نصب و الگوی اجرای آن‌‌ها متناسب با ظرفیت باسکول جاده‌ای تغییر می‌نماید.

نرم افزار باسکول

سرویس باسکول دو نرم افزار جهت استفاده و تجربه بهتر از باسکول تولید کرده که یکی از آن ها با نام نرم افزار باسکول جاده ای بارنگار و دیگری به نام نرم افزار بارنویس باسکول می باشد.

در این مقاله به بررسی نرم افزار باسکول، کاربرد آن و ویژگی‌‌هایی که باید داشته باشد می‌پردازیم.

امروزه سیستم‌‌های  نرم افزاری تغییرات و پیشرفت‌‌های شگرفی داشته‌اند و نسبت به نمونه‌‌های قبلی پر سرعت‌تر، قدرتمندتر و جامع‌‌‌تر شده‌اند و به طور کلی توانمندی آنها افزایش یافته است. این درحالیست که اضافه شدن امکانات بیشمار، سرعت عملکرد بالا، توانمندی‌‌های منحصر به فرد و تنوع چشمگیر در ارائه محصولات، موجب شده تا انتخاب نرم افزار مناسب به کاری پیچیده و بعضاً نیازمند تخصص تبدیل گردد. بهترین راه حل برای انتخاب یک نرم افزار متناسب با کسب و کار، تهیه لیستی متشکل از موارد و امکاناتی است که کلیه نیازها و انتظارات کار مورد نظر را تامین نماید. نرم افزار باسکول جاده‌ای نیز از این قاعده مستثنی نیست. به طور کلی هدف این نرم افزار در وهله اول سرعت بخشیدن و تسهیل عملیات توزین توسط کاربر یا اپراتور می‌باشد. بدین منظور لازم است در انتخاب نرم افزار و خرید آن مواردی را در نظر گرفت که عدم توجه به آنها، مشکلات آتی در کسب کار و هدر رفت منابع مالی را در پی خواهد داشت. از آیتم‌‌های مهم در انتخاب نرم افزار باسکول، سرعت، سازگاری، کارایی، ایمنی، قابلیت اطمینان، دقت بالا و عملکرد صحیح است. در تعریف عام، نرم افزاری ایده آل است که سطح دخالت کاربر در فرآیند‌‌های مد نظر را به حداقل برساند تا بدین ترتیب میزان خطا کاهش یافته و دقت و عملکرد نرم افزار به حالت ایده آل نزدیک گردد. توجه داشته باشید که انتخاب نرم‌افزار مناسب می تواند بر میزان نیاز به تعمیرات باسکول جاده‌ای نیز تاثیرگذار باشد. نرم افزار باسکول پس از نصب و راه‌اندازی، به ‌راحتی می‌تواند در اختیار کاربران قرار بگیرد تا با تعاریف اطلاعات پایه، تعیین كاربران، سطح دسترسی و شناسایی طرف حساب‌های مورد نظر به آسانی بتواند ورود و خروج وسایل نقلیه را در آن كنترل و حتی محل‌های تخلیه بار و نوع دقیق وسایل را با شماره پلاك و کلیه اطلاعات کارت ماشین به ‌راحتی مشخص کند.

فاکتورهای اساسی در خرید نرم افزار باسکول

معمولا اگر تجربه مناسبی از نرم افزارهایی که پیشتر از آنها استفاده کرده‌اید نداشته باشید، انتخاب و خرید نرم افزار باسکول می‌تواند شما را با انبوهی از سوالات و نگرانی‌‌ها مانند قیمت‌ مناسب و انتخاب صحیح مواجه کند. به طور کلی فاکتورهایی وجود دارد که می‌تواند دید جامعی برای انتخاب مناسب ترین نرم افزار باسکول به شما ببخشد. این فاکتورها عبارتند از:

کیفیت نرم افزار: کیفیت مهمترین پارامتر یک نرم افزار ایده آل است. طبیعتاً شرکت‌‌های معتبر با اخذ مجوز‌‌های لازم و دانش و تخصص بالا تمامی استانداردها را در تولید یک نرم افزار رعایت می‌نمایند تا کیفیت خصوصاً از جهت مسائل فنی در بهترین حالت ممکن قرار گیرد. در چنین شرایطی کاربر نگران اتفاقاتی چون باگ‌‌های سیستمی، هنگ کردن، از کار افتادن و غیره نخواهد بود.

امنیت: یکی دیگر از شاخصه‌های مهم‌ انتخاب یک نرم‌افزار خوب امنیت نرم‌افزار است؛ نرم‌افزاری که دارای مجوزهای لازم در این زمینه بوده و گواهی امنیت را اخذ کرد باشد. توجه داشته باشید که این مورد به راحتی قابل استعلام است. امنیت بالا و مناسب سبب می شود لیست متصدیان در نرم افزار تعریف شده و برای هر یک از مسئولین رمز عبور تعیین گردد. همچنین می توان از قفل سخت افزاری و تعریف سطوح دسترسی کاربران برای افزایش امنیت نیز استفاده نمود.

 کاربری نرم افزار: به هر میزان که نرم افزار مورد نظر نیازهای بیشتری را پشتیبانی کرده و مرتفع سازد، سازگاری بیشتری با کار شما خواهد داشت. بنابراین قابلیت‌‌ها و کارایی‌‌های متنوع نرم افزار حتما باید مورد توجه قرار گیرد. معمولاً نرم افزار‌‌های باسکول جاده‌ای در ابتدا به معرفی ماشین، تجهیزات و تعیین مشخصات آن ( اعم از نوع ماشین، خالی بار و… ) می‌پردازند. این نرم افزارها امکان توزین یک یا چند مرحله ای،  امکان تعریف کرایه حمل، هزینه باسکول، هزینه بارگیری برای هر توزین، امکان توزین دستی ( بدون اتصال به نمایشگر باسکول)، تهیه گزارشات توزین به صورت روزانه، ماهانه و سالانه، تهیه لیست توزین‌‌های یک ماشین و یا یک کالا، امکان تعریف درصدهای ارزش افزوده و اعمال آن در رسید‌‌های توزین، امکان اتصال به انواع نمایشگر‌‌های باسکول رایج در بازار و تنظیم آن توسط خود کاربر ، امکان تعریف کاربر در سیستم و تعیین سطح دسترسی برای هر کدام، تهیه گزارش از میزان کارکرد صندوق برای هر روز و طراحی گزارشات و برگه‌‌های باسکول توسط خود کاربر را فراهم می‌نمایند.

انعطاف پذیری: نکته قابل تامل دیگر در زمان خرید نرم افزار باسکول، انعطاف پذیری آن است؛ به این معنا که قسمت‌‌های مختلف همچون گزارش سازها، فرم سازها و غیره باید قابلیت شخصی سازی داشته باشند تا بتوان متناسب با شرایط کار تنظیمات مختص آن را انجام داد.

سرعت نرم افزار: نرم افزاری مناسب است که زمان انجام کارها را به حداقل برساند و نیاز به نصب نرم‌افزارهای جانبی نیز نداشته باشد و تا حد امکان با انواع مختلف باسکول سازگاری داشته باشد.

قیمت: یک نرم‌افزار خوب باید توجیه اقتصادی بالایی برای کسب و کار به همراه داشته باشد. در واقع باید با به خدمت گرفتن نرم‌افزار بتوان بسیاری از هزینه‌های فعلی را کاهش داد. البته باید توجه داشت که قیمت در انتخاب نرم افزار باسکول نباید سبب شود که یک نرم افزار نامناسب انتخاب گردد تا بعد از مدتی نیاز به تغییر آن احساس شود.

پشتیبانی: یکی از نکاتی که باید هنگام خرید از شرکتهای سازنده باسکول، توجه کنید؛ پشتیبانی می‌باشد که مصرف کنندگان باید به این نکته دقت کنند. شرکت باسکول پند کاسپین یکی از شرکت های معتبر در این زمینه می باشد. آخرین فاکتور مهم در خرید یک نرم افزار باسکول، خدمات پس از فروش و پشتیبانی آن می‌باشد. طبیعتاً، پشتیبانی و خدمات باسکول جاده‌ای و نرم افزار آن می‌تواند کمک شایانی در این زمینه و رفع مشکلات احتمالی  نماید.

خدمات نگهداری باسکول جاده ای 

شما می‌توانید جهت درخواست خدمات نگهداری باسکول جاده ای از متخصصین سرویس باسکول استفاده کنید. لطفاً جهت سفارش خدمات باسکول با ما تماس بگیرید.

‫0/5 ‫(0 نظر)
تعمیر باسکول جاده ای
خرید باسکول

معیارهای مهم خرید باسکول برای خرید باسکول نکاتی مانند موارد

دیدگاهتان را بنویسید